2011

Çilek Ağacı ekibi olarak ürettiğimiz, Türkiye siyaseti ile ilgili veri analizleri, görselleştirmeleri ve uygulamalar. Çıktıların bazılarını küçük boyda burada görebilir, daha fazlası ve ayrıntılar için Çilek Ağacı sitesine göz atabilirsiniz.

Data analysis/visualization and applications on Turkey politics, by the team of Çilek Ağacı. You can see some of them here in small sizes, and go to the website of Çilek Ağacı for details and more visuals. (Note: These are in Turkish.)

 
http://www.denizcemonduygu.com/files/gimgs/th-37_CB_transfer.png
 
http://www.denizcemonduygu.com/files/gimgs/th-37_37_transfer01b4.png
 
http://www.denizcemonduygu.com/files/gimgs/th-37_37_ilceler01b2.png
 
http://www.denizcemonduygu.com/files/gimgs/th-37_37_iller.png
 
http://www.denizcemonduygu.com/files/gimgs/th-37_37_cumle.png
 
http://www.denizcemonduygu.com/files/gimgs/th-37_37_bulut.png
 

Politik Arama Motoru farklı siyasi partilerin programları/beyannameleri içerisinde anahtar sözcükler aramanızı sağlayan bir uygulama.

Politik Arama Motoru is a search engine allowing users to search for keywords in political party manifestos and declarations.

http://www.denizcemonduygu.com/files/gimgs/th-37_37_pam01.png
 
http://www.denizcemonduygu.com/files/gimgs/th-37_37_pam02.png
 

Liderler ve Takipçileri, “Twitter kullanıcıları arasında ismi Ahmet olanların yüzde kaçı Erdoğan’ı yüzde kaçı Kılıçdaroğlu’nu takip ediyor?” gibi soruları cevaplayabilen bir uygulama.

Liderler ve Takipçileri is another application that answers questions like “What percentage of people named Ahmet follow Erdoğan/Kılıçdaroğlu on Twitter?”

http://www.denizcemonduygu.com/files/gimgs/th-37_37_isimlerweb01.png